Global Fund for Women podržao generalni projekat u trajanju od sedam meseci koji je obuhvatao dežurstva na SOS telefonu i u sastajalistu (Aleksandra Žikić, Tatjana Nikolić, Vesna Đorđević, Jovita Brstina, Ivana Dimov, Violeta Stojadinović, Milena Kovačević, Jasmina Rajković, Dragana Mitrović, Ana Regoja, Dragana Zdravković).
Dvanaest radionica: Žene dobitnice nobelove nagrade – Aleksandra Žikić, Rečnik seksualnih razlika – Tatjana Nikolić, Ženski čajevi – Dragana Mitrović, Kreativno pisanje – Vesna Đorđević, Plesna radionica na dan zaljubljenih – Vesna Đorđević i Jasmina Rajković, Oseti svoje telo, svoju snagu i granice – Tatjana Nikolić, Moj odnos sa majkom – Tatjna Nikolić, Moj odnos sa ocem – Tatjana Nikolić, Ženski rodoslov – Aleksandra Žikić, Kako napraviti kontakt sa drugima – Dragana Zdravković, Anarhizam i feminizam – Dragana Zdravković, Komunikacija - Dragana Zdravković.
Šest predavanja: Stilovi ljubavnih veza – nastavak – psihološkinja Tanja Stefanović, Kako su žene dobile pravo glasa i pravo na visoko obrazovanje – Dragana Mitrović, Eko-feminizam – nove studije u feminizmu – Dragana Mitrović, Odbrambeni mehanizam u odnosu sa majkom i ocem – Aleksanda Žikić, Hindu boginje kao ženski princip - Ana Regoja, Duhovna inteligencija – Simona Dasić.
Četrdeset radionica na temu Prevencija trgovine ženama u četiri srednje škole (u gimnaziji Stevan Sremac, stručnoj školi Filip Kljajić, Administrativno-birotehničkoj školi, gimnaziji Bora Stanković), pet voditeljica radionica i 687 učesnica.
Labrisov projekat – Edukacija ženskih grupa o gay pravima, u Nišu, Beogradu i Novom Sadu. Edukacija u Nišu održavana u našem prostoru kroz niz radionica i predavanja na sledeće teme: Homofobija i diskriminacija – Dušica Popadić, Psihološki aspekti lezbejstva – Ana Todorović, Zakonske regulativa homoseksualnosti – Tanja Pavlović Križanjić, Istorija lezbejskog pokreta u svetu i kod nas – Lepa Mlađenović, Sociološki aspekti lezbejstva – Marija Babić, Lezbejska egzistencija – radionicu vodile Dušica i Ljilja, Odnos majke i ćerke – vodila Lepa Mlađenović, radionicu Predrasude i diskriminacija vodila Tanja Ignjatović.
Ekonomsko osnaživanje devojaka Nakon pohađanja seminara Ekonomsko osnaživanje devojaka, Ana Regoja i Dragana Zdravković su dobile sredstva i održale dva jednodnevna seminara u “Centriću” za niške srednjoškolke (“Administrativno-birotehnička” i “Filip Kljajić”). Na jesen su održale još jedan seminar u Pirotu u udruženju “Prava Žena” i još tri jednodnevna treninga u školama: “Filip Kljajić”, “Administrativno-birotehnička”, “15 maj” (68 polaznica).
Septembar. Tromesečni projekat Mama Cash iz Holandije – dežurstvo u sastajalištu i biblioteci (Jovita i Milena) i radionice u srednjim šklolama pet puta mesečno na temu
Prevenija trgovine ljudima i jednom mesečno na temu Ekonomsko osnaživanje devojaka.
ASTRA iz Beograda podržala “Centrić” iz mrežnog projekta pa je održano još trinaest radionica na temu Prevencija trgovine ljudima. Pet aktivistkinja i radioničarki “Centra za devojke” je u jesen 2003. na istu temu edukovalo 485 učesnica tokom 28 radionica u pet niških srednjih škola (“Stevan Sremac”, “Administrativno-birotehnička”, “Medicinska škola”, stručna škola “Filip Kljajić”, “15. maj”).
Žensko zdravlje U jesen su Ivana i Tanja edukovale 104 učesnice, održano je šest radionica na temu Žensko zdravlje i seksualnost u školi “Filip Kljajić” i tri veoma posećena predavanja u mesnoj zajednici “Mija Stanimirović” u Udruženju samohranih majki na teme: Ženska seksualnost i odnos majke i ćerke, Nasilje nad ženama i prevencija trgovine ljudima i Nasilje nad ženama, seksualno nasilje. Predavanja je držala Tatjana Nikolić, a prisustvovalo je tridesetak žena na svakom predavanju.
22. aprila je održana promocija zbirke ženske poezije Belo mastilo i gostovanje u jutarnjim programima “TV5”, i “Niške televizije”, gostovanje u noćnom programu “Radio petice”, objavljen je i članak u “Večernjim novostima”.
31. maj, proslavljanje završetka uspešne sezone (picerija).
1. decembra, na Trgu Oslobođenja izveden je performans Neme svedokinje, koji je posvećen 31 ženi koje su tokom prethodne godine ubili muškarci – njihovi partneri. Performans je bio deo kampanje Šesnaest dana aktivizma protiv muškog nasilja nad ženama. Izvodile su ga “Žene na delu” uz pomoć kartonskih lutki sa ispisanim pričama o svom ubistvu. “Centrić” je organizovao ovaj događaj u Nišu, bile su prisutne i aktivistkinje iz drugih niških grupa, deljen je propagandni materijal (“Ženski prostor”, “Samohrane majke”)
25. decembra, zajedno sa “Ženskim prostorom” delile smo matreijale “Glasa razlike”, koji su upozoravali ljude da glasaju za one partije koje predlažu programe unapređena žeskog položaja, a ne za one koje su za nacionalizam, patrijarhat, mešanje crkve u državne poslove.